Houd onze gemeente schoon. Ruim uw vuurwerk direct op!

Houd onze gemeente schoon. Ruim uw vuurwerk direct op!


Tijdens de jaarwisseling komt er veel vuil op straat. Het is belangrijk dat dit snel weer wordt opgeruimd, zodat het niet eindigt als zwerfvuil. Ruim uw vuurwerk direct na het afsteken op, dit voorkomt dat kinderen de volgende ochtend op zoek gaan naar (on)ontploft vuurwerk. Op 2 januari 2019 halen we door de hele gemeente vuurwerkafval apart op. Vuurwerkafval kunt u verzamelen in de speciale vuurwerkafvalzak die huis aan huis is verspreid. Vuurwerkafvalzak niet ontvangen? U kunt het vuurwerkafval ook in een gewone vuilniszak of doos aanbieden op de vaste aanbiedplekken.

Vuurwerkoverlast beperken
Veel mensen en dieren hebben last van het vuurwerk rond de jaarwisseling. Het gaat dan vooral om te vroeg afgestoken vuurwerk en illegaal knalvuurwerk. Ook het afsteken van vreugdevuren kan leiden tot overlast. Houd rekening met elkaar en houdt u aan de afsteektijden vanaf 31 december 18.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Ondervindt u overlast van vuurwerk dan kunt u dat melden bij de politie via telefoonnummer 0900-8844 of via de facebookpagina van de politie.

Illegaal vuurwerk
Verkeerd gebruik van vuurwerk brengt grote risico’s met zich mee. Voor illegaal vuurwerk geldt dat het hoe dan ook gevaarlijk is. Het in bezit hebben van illegaal vuurwerk en het afsteken hiervan is strafbaar, evenals het maken van een vuurwerkbom. Het vervoer van illegaal vuurwerk over de weg en de opslag in de woonomgeving zorgt voor extra veiligheidsrisico’s. Illegaal vuurwerk is niet goedgekeurd vuurwerk, waardoor een verhoogde kans op letsel is. Lontjes zijn bijvoorbeeld te kort, het vuurwerk is beschadigd, of er zit teveel kruit in. Het is niet alleen voor de afsteker gevaarlijk, maar ook voor omstanders. Op https://www.politie.nl/themas/vuurwerk.html staat meer informatie over (illegaal) vuurwerk. Op www.vraaghetdepolitie.nl vinden jongeren meer informatie over (illegaal) vuurwerk. In december kunnen jongeren chatten met een vuurwerkdeskundige.

Vreugdevuren
Een vreugdevuur is een groots door mensen opgebouwd en gecontroleerd vuur om iets te vieren. In onze gemeente zijn vreugdevuren niet toegestaan. De politie treedt op als zij constateert dat de openbare orde wordt verstoord. In overleg met de hulpdiensten houdt de politie de veiligheid van de feestvierders in de gaten en grijpen zij in als dat noodzakelijk is.

 
Reacties


Ook interessant

Welkom! Deze website maakt gebruik van cookies

Deze website maakt gebruik van cookies om uw ervaring op onze website te verbeteren. We gebruiken deze cookies alleen voor het verzamelen van analytische gegevens. Deze gegevens zijn volledig anoniem en uw privacy wordt hierin niet aangetast.