WOZ-waarde helder

“WOZ-waarde klopt niet? Neem contact met mij op!”


De taxateurs van Gemeente Alphen aan den Rijn hebben dit jaar opnieuw de WOZ-waarde vastgesteld van uw woning. Leonie Snikkers is één van deze taxateurs en geeft uitleg.

Is het altijd nodig een bezwaarschrift in te dienen als je het niet eens bent met de WOZ-waarde van jouw woning?

“Nee hoor, het is niet altijd nodig. Wij denken graag met u mee. Door middel van een contactformulier op de website van Gemeente Alphen aan den Rijn kunt u aan mij of één van mijn collega taxateurs een vraag stellen over uw WOZ-waarde. Wij kijken vervolgens samen met u of het nodig is om een bezwaarschrift in te dienen. Soms is uw uitleg aan ons al voldoende om de WOZ-waarde opnieuw te beoordelen of kunnen we direct een afspraak inplannen om te beoordelen of hetgeen u aangeeft ook de waarde beïnvloed.”

Hoe wordt de waarde van mijn woning bepaald?

“Wij als taxateurs houden de woningmarkt goed in te gaten. Zo krijgen wij van elke woning die verkocht wordt in onze gemeente de verkoopprijs van het Kadaster. Vervolgens vergelijken wij uw woning met vergelijkbare woningen die recent zijn verkocht. Hierbij houden wij rekening met de omstandigheden waaronder deze verkoopprijzen zijn opgesteld: zoals een veiling, familieverkoop of de verkoop door een woningcorporatie.”

Wordt mijn woning dan wel vergeleken met vergelijkbare woningen?

“Ja zeker, uw woning wordt vergeleken met recent verkochte woningen die vergelijkbaar zijn met uw woning. Hierbij houden wij goed rekening met:

  • verschillen in grootte van de woning en de tuin
  • aanbouwen, dakkapellen, bijgebouwen
  • het bouwjaar, kwaliteits-/afwerkingsniveau
  • onderhoudstoestand
  • ligging (locatie)

Wist u dat het mogelijk is om te bekijken met welke woningen uw woning wordt vergeleken? Dat kan in het taxatieverslag op de website van onze gemeente.”

De WOZ-waarde  is toch hetzelfde als de herbouwwaarde?

“Nee dat is zeker niet altijd het geval, de herbouwwaarde is meestal lager dan de WOZ-waarde. De WOZ-waarde is hetzelfde als verkoopwaarde (de waarde in het economische verkeer). In de verkoopwaarde wordt ook rekening gehouden met de locatie van het huis en de grond, omdat de locatie en de grond niet verloren gaan bij bijvoorbeeld een brand, worden deze niet meeverzekerd en tellen niet mee voor de herbouwwaarde.”

Is de nieuwe WOZ-waarde verhoogd met een percentage?

“Nee, de nieuwe WOZ-waarde wordt los van de waarde van vorig jaar vastgesteld. Wij bekijken elk jaar opnieuw de verkoopcijfers van vergelijkbare woningen.”

Heeft u een vraag voor Leonie of voor de andere taxateurs, neem dan contact op via het contactformulier op de website https://www.alphenaandenrijn.nl/belastingen

    
 Taxateur Leonie                       Taxateur Louwrens

   

Taxateur Alida                        Taxateur Thomas
Reacties


Welkom! Deze website maakt gebruik van cookies

Deze website maakt gebruik van cookies om uw ervaring op onze website te verbeteren. We gebruiken deze cookies alleen voor het verzamelen van analytische gegevens. Deze gegevens zijn volledig anoniem en uw privacy wordt hierin niet aangetast.